ABILENE
Region XIV ESC, Conference Center, 1850 Highway 351
Monday, January 9
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

ALVIN
Alvin Community College, Nolan Ryan Center
2925 South Bypass Highway 35
Wednesday, February 15
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

AMARILLO
Region XVI ESC, 5800 Bell Street
Monday, October 10; Monday, May 14
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

ARLINGTON
Mac Bernd Professional Development Center
1111 West Arbrook Boulevard
Thursday, April 5
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

AUSTIN
TRS Building, 1000 Red River Street
Saturday, November 5; Saturday, February 4; Saturday, May 12
9:00 a.m. - 11:00 a.m.

BEAUMONT
Region V ESC, 2295 Delaware Street
Monday, January 23
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

COLLEGE STATION
The Texas A&M System Building
Assembly Room 1105A-D, 200 Technology Way
Thursday, January 19
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

CORPUS CHRISTI
Region II ESC
209 North Water Street
Wednesday, November 2; Wednesday, April 4
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

DALLAS
Dallas ISD, Auditorium, 3700 Ross Avenue
Saturday, October 29; Saturday, May 5
10:00 a.m. - 12 Noon

DEER PARK
Deer Park High School, North Campus
Gaines Mason Auditorium, 402 Ivy
Thursday, September 15
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

DENTON
Denton ISD, Professional Development Center
1212 Bolivar Street
Thursday, November 17
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

EDINBURG
Region I ESC
1900 West Schunior
Monday, November 28; Monday, February 6
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

EL PASO
El Paso ISD, Professional Development Center
6500 K Boeing Drive
Monday, October 31; Monday, April 16
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

FORT WORTH
Fort Worth ISD, Board Room, 2903 Shotts
Wednesday, December 7; Saturday, February 25
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

HOUSTON
Region IV ESC
7145 West Tidwell Road
Thursday, January 12
5:30 p.m. - 7:30 p.m.
Saturday, April 14
10:00 a.m. - 12 Noon

Spring Branch Administration Building
Board Room, 955 Campbell
Thursday, April 19
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

HUNTSVILLE
Region VI ESC
3332 Montgomery Road
Thursday, September 22
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

KILGORE
Region VII ESC
1909 North Longview Street
Monday, February 27
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

LAREDO
Texas A&M International University
Student Center Theater, 5201 University Boulevard
Monday, October 24
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

LUBBOCK
Region XVII ESC, Conference Center
(North Entrance), 1111 West Loop 289
Monday, December 5; Monday, March 5
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

LUFKIN
Lufkin High School Auditorium
309 South Medford Drive
Wednesday, February 22
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

MESQUITE
Mesquite ISD, Professional Development Center
2600 Motley Drive
Saturday, September 24
10:00 a.m. - 12 Noon

MIDLAND
Region XVIII ESC
2811 LaForce Boulevard
Monday, January 30; Monday, May 7
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

RICHARDSON
Region X ESC, Abrams Building
904 Abrams Road
Thursday, February 2
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

SAN ANGELO
Region XV ESC
612 South Irene
Thursday, December 8
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

SAN ANTONIO
Region XX ESC Conference Center
1314 Hines Avenue
Thursday, November 3; Wednesday, April 11
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

SUGAR LAND
Fort Bend ISD Annex Building
3119 Sweetwater
Thursday, December 15; Wednesday, May 2
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

TEXARKANA
District Services Building
1600 Waterall
Thursday, February 23
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

TYLER
UT Tyler, 3900 University Boulevard
Robert R. Muntz Library
Thursday, October 13; Thursday, February 9
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

VICTORIA
Region III ESC
1905 Leary Lane
Wednesday, October 5
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

WACO
Region XII ESC
2101 W. Loop 340
Wednesday, November 16; Thursday, April 12
5:30 p.m. - 7:30 p.m.

WICHITA FALLS
Region IX ESC
301 West Loop 11
Monday, November 14
5:30 p.m. - 7:30 p.m.